Kierowanie samochodem w ruchu ulicznym przez osoby z dysfunkcją wzroku to wciąż pieśń przyszłości. Jednakże już dziś pracuje się nad rozwiązaniami, które to umożliwią. Chodzi o stworzenie technologii, które za pośrednictwem innych zmysłów mogłyby przekazywać kierowcy informacje normalnie pobierane za pomocą wzroku lub pojazdów, które same by się poruszały bez ingerencji kierowcy.
Niema przeszkód by osoba głuchoniewidoma była pasażerem samochodu. Nie może jednak być jego kierowcą. Jednak w roku 2015 na lotnisku koło Łodzi odbyły się wyścigi osób głuchoniewidomych, którzy kierowali samochodami. Do kierowania pojazdem niezbędny jest obecnie wzrok, jednakże do wykonywania innych czynności, jak przyśpieszanie, hamowanie, przerzucanie biegów itp. wzrok nie jest konieczny.
W trakcie tego wydażenia bardzo ważna pod czas kierowania samochodu przez głuchoniewidomych była obecność pilota. Musiało zaistnieć między nimi zaufanie, pełne zrozumienie, wzajemna koordynacja, a także wypracowano sposoby dotykowej komunikacji. Pilot przekazywał dotykając w umówiony sposób kolana głuchoniewidomego kierowcy informacje o zakrętach, potrzebie chamowania czy przyśpieszania, sytuacji na zewnątrz samochodu, długości drogi przed samochodem itp.